Prohledávat obsah

nalezeno 12 výsledků:

  Článek publikován 24.9.2024

Padl trest pro indonéské rybáře: Dva měsíce vězení se čtyřměsíčním odkladem

Dne 5. září 2024 okresní soud v Stabatu v provincii Langkat odsoudil Ilhama Mahmudiho a Taufika ke dvěma měsícům vězení s podmíněným odkladem na čtyři měsíce.

  Případ publikován 2.9.2024

Indonéským rybářům hrozilo až pět let za mřížemi. Nakonec dostali podmíněné tresty. Tato petice již není aktivní

Ilham Mahmudi a Taufik, dva rybáři pocházející ze Severní Sumatry v Indonésii, kteří byli souzeni za snahu zachránit svou vesnici před zaplavením. Oba byli obviněni z účasti na skupinovém násilí a poškozování majetku během protestu proti záboru chráněného mangrovového lesa, který je klíčový pro ochranu jejich komunity před erozí a na jehož místě chce soukromá firma zřídit palmovou plantáž. V září 2024 je soud odsoudil ke dvěma měsícům vězení s podmíněným odkladem na čtyři měsíce.

  Článek   Úspěch publikován 14.3.2024

Dobrá zpráva: soud zprostil indonéské obránce lidských práv obvinění z pomluvy

Indonéský soud zprostil dva obránce lidských práv obvinění z pomluvy, kterému čelili kvůli videu na YouTube.

  Článek publikován 11.1.2019

Johan Teterissa je volný

  Článek   Úspěch publikován 13.7.2017

Indonésie: Změna přístupu společnosti Wilmar při výrobě palmového oleje

V návaznosti na naši intenzivní kampaň proti vážnému zneužívání práce na plantážích nadnárodního giganta Wilmar při výrobě palmového oleje, na nějž se zaměřila naše zpráva Velký skandál s palmovým olejem, společnost Wilmar prohlásila, že do června provede změny - dočasní pracovníci, které tvoří převážně ženy, se stanou trvalými a postřikovači už nebudou mít úkolovou mzdu, ale budou placeni od hodiny.

  Článek publikován 10.3.2017

Indonésie: Vláda musí prošetřit pracovní podmínky firmy Wilmar, která se pokouší zakrýt tvrzení o vykořisťování.

Kampaň zemědělského gigantu Wilmar sloužící k zamaskování nevhodných pracovních podmínek umožnily chyby indonéské vlády. Ta nezačala vyšetřovat oznámení mířící proti společnosti zabývající se výrobou palmového oleje.

  Článek publikován 10.3.2017

Amnesty International kritizuje taktiku Wilmaru a vyzývá indonéskou vládu, aby byly vyšetřeno zneužívání způsobené průmyslem palmového oleje.

V listopadu loňského roku zveřejnila Amnesty International zprávu s názvem „Velký skandál s palmovým olejem, zneužívání práce velkými značkami“. Uvedená zpráva je zaměřena především na vykořisťování a zneužívání pracovní síly na plantážích v Indonésii, které využívá pro produkci palmového oleje společnost Wilmar International (Wilmar) – největší obchodník s palmovým olejem na světě (43%). Zpráva taktéž mapuje trasu palmového oleje vyrobeného v Indonésii pro společnost Wilmar dalším devíti světovým firmám: SA, ADM, Colgate-Palmolive, Elevance, Kellogg´s, Nestlé, Procter & Gamble, Reckitt Benckiser a Unilever.

  Článek publikován 30.11.2016

Palmový olej: Světové značky profitují na dětské a nucené práci

Unilever, Nestlé nebo Procter & Gamble jsou mezi devíti výrobci přispívajícími k zneužívání práce.

  Případ publikován 21.9.2016

Johan: 15 let za mávání vlajkou

Johan Teterissa je politický aktivista a bývalý učitel, který si odpykává 15 let ve vězení za mírumilovný protest. V červnu 2007 vedl Johan skupinu 22 mužů v mírumilovném protestu před sídlem prezidenta Indonésie. Předtím než roztáhli vlajku, která pro lidi v provincii Maluku symbolizuje nezávislost, zatančili tradiční bojový tanec („cakalele“). Muži byli okamžitě odvedeni policií a následně zadrženi a vyslýcháni, kde byli mučeni a špatně se s nimi zacházelo, předtím než byli vůbec obviněni z „rebelie“ po nespravedlivých procesech. V roce 2009 byl Johan přestěhován do vězení na ostrov Jáva, který je vzdálený 2 500 kilometrů od jeho rodiny a přátel. Řekl svému právníkovi, že chce být přemístěn do vězení na Maluku, aby byl k nim blíž.

12

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...