Prohledávat obsah

nalezeno 11 výsledků:

  Článek publikován 8.7.2024

Evropa omezuje právo na protest: Amnesty odhaluje rozsáhlou represi a stigmatizaci protestujících

V posledních měsících dochází po celé Evropě ke snahám o co největší omezení práva na protest. Státy stigmatizují a kriminalizují mnohé pokusy o vyjádření nesouhlasu a zavádějí bezdůvodná represivní opatření, která omezují shromažďovací právo.

  Článek publikován 26.6.2024

Ruské úřady systematicky odpírají nespravedlivě vězněným kritikům vlády kontakt s rodinami

Nová Amnesty výzkumná zpráva prostřednictvím několika vybraných případů dokumentuje, jak ruské úřady využívají právních mezer a smyšlených záminek k další izolaci disidentů. A to včetně těch, kteří byli uvězněni za to, že veřejně kritizovali ruskou invazi na Ukrajinu.

  Článek publikován 23.6.2024

Slovensko: Schválení drakonického zákona omezí shromažďovací právo

Navrhovaný zákon je součástí souboru legislativních návrhů známých jako „lex atentát“. Nově by bylo shromažďování zakázáno nejen v blízkosti parlamentu, jak je tomu v současnosti, ale také v okolí budov, kde pobývá či pracuje hlava státu nebo vysoce postavení členové vlády a justice.

  Článek   Úspěch publikován 14.6.2024

Skvělá zpráva: Za protesty proti posunu hranic jim hrozily vysoké tresty. Teď jsou aktivisté konečně volní!

Přes dvě desítky lidí, zadržených v roce 2022 při protestech kvůli posunutí hranic v Kyrgyzstánu, si vyslechlo osvobozující rozsudek a jsou na svobodě.

  Článek publikován 23.4.2024

Gruzie: Policie se musí zodpovídat z použití nepřiměřené síly proti demonstrantům

Policie v Gruzii násilně rozehnala pokojnou demonstraci v Tbilisi, kde se protestující shromáždili proti kontroverznímu zákonu o „zahraničním vlivu“. Ten je kritizován za svou podobnost s ruským represivním zákonem o „zahraničních agentech“, který se používá k umlčení nesouhlasu s vládnoucím režim.

  Článek publikován 18.3.2024

Tři roky vězení za rádiové vysílání o válce

Když Rusko napadlo Ukrajinu, rozhodl se Vladimir, že nebude mlčet. Založil vlastní amatérskou rádiovou stanici a začal vysílat necenzurované zprávy o válce na Ukrajině. Ruské úřady ale jeho signál vystopovaly a Vladimira zatkly. Následně byl odsouzen ke třem krutým rokům ve vězení. Proto potřebuje vaši podporu.

  Článek publikován 18.3.2024

Popsal svou výlohu hesly proti válce, skončil v trestanecké kolonii

Po vpádu Ruska na Ukrajinu popsal Dmitrij výlohu svého obchodu protiválečnými hesly. Ačkoliv dostal pokutu, v protestování proti válce nepřestal. Tamní úřady ho proto odsoudily k 18 měsícům v trestanecké kolonii. Teď potřebuje vaši podporu.

  Článek publikován 18.3.2024

Situaci na Ukrajině označil za „válku“. Dostal 7 let

Moskevský opoziční zastupitel Alexej byl prvním Rusem odsouzeným podle tvrdých zákonů o válečné cenzuře. Za to, že kritizoval agresi na Ukrajině a tamní situaci označil jako „válku“, byl odsouzen k sedmi rokům za mřížemi. Proto potřebuje vaši podporu.

  Článek publikován 18.3.2024

Nahradila cenovky protiválečnými hesly, byla odsouzena na 7 let

Na protest proti válce nahradila ruská umělkyně Alexandra cenovky v jednom z petrohradských supermarketů cedulkami s protiválečnými informacemi a hesly. Za to si odpykává krutý sedmiletý trest v trestanecké kolonii.

  Článek publikován 18.3.2024

Šest let vězení za příspěvek na Telegramu

Novinářka Maria Ponomarenko je držena v nelidských podmínkách za to, že na sociálních sítích sdílela informace o ruském leteckém útoku na divadlo v ukrajinském Mariupolu. Za to si má podle ruských úřadů odsedět 6 let za mřížemi.

12

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...