Děti z ubytovny sní o ideálním městě

  Článek

Vzdělávání - staré publikován 19.5.2014

Prostor před ubytovnou Pohoda na brněnském Cejlu ožil ve středu 14. května dětskými hrami a aktivitami. V rámci Týdne města zde připravila Amnesty International zábavné odpoledne pro děti žijící na ubytovně a v sociálně vyloučených lokalitách.

Prostor před ubytovnou Pohoda na brněnském Cejlu ožil ve středu 14. května dětskými hrami a aktivitami. V rámci Týdne města zde připravila Amnesty International zábavné odpoledne pro děti žijící na ubytovně a v sociálně vyloučených lokalitách.

„Město není šedivý labyrint plný hluku a prachu – město je rozmanité místo plné lidí a příležitostí…“ Tak zní hlavní moto Týdne města, v rámci kterého ožily brněnské ulice a náměstí rozmanitými akcemi. Amnesty International se do projektu zapojila a zorganizovala spolu se Sdružením rodičů pro férovou školu dětské odpoledne.

Před ubytovnou byla připravená tři stanoviště, kde na děti čekaly nejrůznější úkoly. Zatímco starší děti ocenily hlavně sportovní hry, ty menší se vyřádily s barvami a pastelkami. Za účast na jednotlivých aktivitách dostávaly razítka a nakonec i sladkou odměnu. Kdo získal razítka tři, mohl si také nechat tematicky pomalovat obličej. Na konci dne tak kolem ubytovny běhalo několik Spidermanů, pár kočiček, motýlků a dokonce i kostlivec.

Součástí aktivit bylo kromě klasických her také skládání origami na podporu obyvatel nigerijského slumu Badia East, kteří byli nuceně vystěhovaní ze svých domovů. Děti také malovaly ideální město, ve kterém by chtěly žít.  A jak takové vysněné město vypadá? Mělo by být hlavně pestré, barevné a každý by v něm měl mít svůj domov.

Nela Armutidisová

Aktuální petice

  Česká republika

Amnesty vyzývá vládu a parlament: Zpřísněte zbraňovou legislativu v České republice!

Když střelné zbraně skončí v nezodpovědných rukou, může to znamenat katastrofu. České zákony, které regulují získávání zbraní, jsou přesto jedny z nejmírnějších v Evropě. V ČR se za posledních patnáct let odehrály již čtyři masové střelby, a je proto nejvyšší čas, aby se zákonodárci a zákonodárkyně zabývali tím, kdo má přístup ke zbraním a za jakých podmínek. Zatím je tato debata vedena převážně směrem k deregulaci nabývání a držení zbraní. Podepište petici a pojďte to změnit!

 

Aktuální počet podpisů: 246 Náš cíl: 5000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...