© Amnesty International
Amnesty na NGO Marketu 2016
Článek
Svoboda slova a vězni svědomí Diskriminace publikován 1.3.2016
Letošní bonus – Živá knihovna s aktivisty a zaměstnanci Amnesty!
© Amnesty International
I letos najdete na NGO Marketu v pražském Foru Karlín 27. dubna stánek Amnesty International.Vedle klasických informačních materiálů o naší lidskoprávní práci, petic za nespravedlivě vězněné nebo propagačních Amnesty předmětů tam letos najdete i velkou novinku – Živou knihovnu Amnesty!
Cca od 3 do 5 odpoledne nám bude patřit „Místnost číslo 3“, kde proběhne živá knihovna. Co to je? Vzdělávací metoda, která umožňuje zajímavé setkání lidí, kteří by se v běžném životě nesetkali. Účastníci knihovny si mohou místo knížek „půjčit“ osobu se zajímavým životním příběhem, se kterou by si v reálném životě pravděpodobně nepopovídali, a zeptat se jí na všechno, co je zajímá. To všechno v malé skupince maximálně 6 čtenářů - takže nečekejte žádnou přednášku!
Na většině knihoven, které Amnesty International v ČR pořádá, jsou tzv. živými knihami příslušníci různých menšin žijících v České republice. Knihovna na NGO Marketu je speciální, protože tu budou hrát roli živých knih hlavně aktivisti a dobrovolní lektoři Amnesty. Živou knihou se tak stane i předseda naší správní rady Libor Marek, vedoucí kampaňového oddělení Martin Balcar nebo dobrovolná lektorka Karolína Kašparová.
Zajímáte se o dobrovolnictví nebo stáž v Amnesty a chtěli byste se o tom dozvědět víc? Přijďte si o tom popovídat přímo se stážisty a aktivisty, kteří v Amnesty působí. Zajímá vás, co Amnesty vlastně dělá a jak funguje? Přijďte to probrat se členem naší správní rady.
Zaujal vás koncept živých knihoven? Zjistěte víc…
Dejte nám vědět, jestli dorazíte na Facebooku.
Těšíme se na vás!
Vaše Amnesty
Aktuální petice
Letošní Nobelovu cenu za mír získal vězněný běloruský bojovník za lidská práva Ales Bjaljacki. Pomožme mu na svobodu!
Dne 14. července 2021 běloruská policie provedla razii v sídlech několika nevládních organizací a domech jejich čelních představitelů. Terčem policejních prohlídek byla i lidskoprávní organizace Vjasna, která monitoruje politické vězně v zemi a poskytuje jim například právní ochranu. Několik členů, mezi nimi Ales Bjaljacki, předseda a zakladatel Vjasny, právník organizace Uladzimir Labkovič, jeho partnerka Nina Labkovičová (ta byla později propuštěna) a místopředseda Vjasny, Valjantsin Stefanovič, bylo policií zatčeno a jsou ve vazbě.
Aktuální počet podpisů: 2724 Náš cíl: 3000
Další zprávy
© Przemysław Stefaniak/Amnesty International