Migrantská Odyssea
Článek
publikován 22.6.2015
Řecký fotograf Giorgos Moutafis na svých snímcích zmapoval nebezpečné cesty uprchlíků do Evropy, které sleduje už 7 let. Přináší tak mrazivé svědectví o tom, co lidé na cestě zažívají a návštěvníkům zprostředkovává pohled na jejich pohnuté osudy. Výstava je doplněna případy uprchlíků, se kterými hovořila Amnesty v průběhu posledních 12 měsíců. Ve chvíli, kdy celý svět diskutuje o tom, jak si poradit s velkým počtem migrantů a uprchlíků je cílem Amnesty upozornit na to, že za čísly, statistikami a kvótami se skrývají konkrétní lidské bytosti. Chceme přispět do debaty o možných krocích v tomto období humanitární katastrofy.
22. 6. 2015 – Pondělí – od 18h – Vernisáž výstavy
zahrají: kapela Korjen (world music-ethno) a Der Šenster Gob (hrají židovskou, romskou a balkánskou hudbu)
1. 7. 2015 – Středa – od 18h – Co s uprchlíky?
Debata o současné uprchlické krizi se specialistkou na migraci z Amnesty International, se zástupcem organizace pracující s migranty a uprchlíky v ČR a s uprchlíky žijícími v ČR.
7. 7. 2015 – Úterý – od 18h promítání a diskuze s Partikem Kaizrem
Reportér TV Prima Patrik Kaizr byl v červnu natáčet příjezd a zachraňování uprchlíků na řeckém Kosu, v Itálii pak mapoval jejich cestu dál na západ...Jaké jsou jeho postřehy? Koho potkal, jak situaci lidí prožíval? A co natočil a vyfotil? Přijďte se podívat a popovídat si s ním!
12. 7. 2015 – Neděle - Zakončení výstavy zahrají Allstar Refjúdží Band, od 19h30
Allstar Refjúdží Band je sdružení několika hudebníků nejrůznějších národností, náboženských vyznání i politických postojů. Jeho posláním je otevírat skrze hudební a divadelní produkci témata spojená s migrací a ukazovat možnosti řešení sociálních problémů.
Přidejte se k akci na FACEBOOKU.
Aktuální petice
Řekněte českému Parlamentu: Ochrana práva na interrupci patří do ústavy
Každých 23 minut zemře ve světě žena nebo dívka kvůli zákazu nebo výraznému omezení interrupcí ve své zemi. Jedná se o matky, manželky a dcery, které kvůli nedostupnosti základní zdravotní péče zaplatily vlastním životem. V Česku se ochrana reprodukčního zdraví žen zastavila v 80. letech minulého století. Vývoj posledních let i dní však ukazuje, že ochranu tohoto práva je třeba posílit. Česká republika by měla právo na interrupce ukotvit v ústavě a zajistit tak nejvyšší možnou právní ochranu žen a jejich zdraví.
Aktuální počet podpisů: 3695 Náš cíl: 5500
Další zprávy
© Amnesty International