© Startaê Team, Unsplash

Debata nad strategií Amnesty 2016-19

  Článek

publikován 25.5.2015

Jak už mnozí z vás vědí z valné hromady Amnesty, blíží se uzávěrka konzultací a připomínek ke Globálním cílům Amnesty International 2016-2019. Jejich schvalování proběhne v srpnu na mezinárodní valné hromadě a my máme poslední šanci poslat nyní zpětnou vazbu do Londýna. Těm z vás, kteří se o globální strategii zajímají, bychom rádi nabídli možnost zpětné vazby i k druhé verzi dokumentu „Strategické cíle“.

Hlavní okruhy naší diskuze by mohly kopírovat 5 oblastí navrhované strategie, konkrétně:

  • Zajištění povědomí o právech

  • Zajištění práv pro všechny

  • Reagování na krizové situace

  • Zajištění zodpovědnosti

  • Maximalizace zdrojů a účasti podporovatelů

Podle zájmu zúčastněných samozřejmě můžeme přizpůsobit hlavní zaměření diskuze. Více detailů o jednotlivých oblastech najdete v přiložených souborech. Očekávaný výstup z jednání bude doporučení nebo komentáře k vybraným částem Strategických cílů, které následně sloučíme (jako během prvního kola) se zpětnou vazbou od správní rady i od kanceláře, než pošleme finální zpětnou vazbu do Londýna.

K poskytnutí zpětné vazby bych rád navrhl následující možnosti:

  • osobní setkání v kanceláři Amnesty (Provaznická 3, Praha) 25.5. od 18:00

  • skype konzultaci podle časových možností zainteresovaných

  • písemné vyjádření, pokud nebudete mít možnost se zúčastnit ani osobního setkání ani skypu.

V příloze najdete Strategické cíle aktualizované na základě zpětné vazby z prvního kola a k tomu průvodní dopis od Salila, našeho generálního tajemníka, a Nicole, předsedkyně Mezinárodní správní rady.

Dejte, prosím, vědět, jestli se plánujete zúčastnit jedné z navrhovaných akcí, nebo ne.

Zdraví

Mark Martin

ředitel Amnesty International ČR

Aktuální petice

  Česká republika

Amnesty vyzývá vládu a parlament: Zpřísněte zbraňovou legislativu v České republice!

Když střelné zbraně skončí v nezodpovědných rukou, může to znamenat katastrofu. České zákony, které regulují získávání zbraní, jsou přesto jedny z nejmírnějších v Evropě. V ČR se za posledních patnáct let odehrály již čtyři masové střelby, a je proto nejvyšší čas, aby se zákonodárci a zákonodárkyně zabývali tím, kdo má přístup ke zbraním a za jakých podmínek. Zatím je tato debata vedena převážně směrem k deregulaci nabývání a držení zbraní. Podepište petici a pojďte to změnit!

 

Aktuální počet podpisů: 246 Náš cíl: 5000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...