STREET ART večer s Amnesty v Brně
Článek
publikován 21.5.2015
Srdečně zveme na vernisáž street artu "Vystupme z řady", která se uskuteční na ulici Koliště u zdi blízko hlavního nádraží. Těšit se můžete na oficiální odhalení malby s lidskoprávní tématikou od umělecké skupiny In Dust Troll.
Brněnská skupina Amnesty International zároveň touto akcí zahajuje kampaň „Smažme rozdíly v přístupu ke vzdělání“ a představí příběhy tří lidí, kteří přišli o základní právo – právo studovat. Jedná se o případy z Íránu, Sierra Leone a také z České republiky. Český případ se týká Andreje, chlapce umístěného bez objektivních důvodů do praktické školy kvůli jeho romskému úvodu. Na akci budete mít možnost podepsat petice za tyto případy a zároveň dát tisícům lidem šanci na lepší vzdělání i život.
Na vernisáž pak naváže afterparty v klubu SCHROTT s promítáním filmu „Já, moje romská rodina a Woody Allen“ a následným koncertem jazzového hudebníka Jana Polyáka a jeho kapely Elektra Jam Band.
Kdy: 21. května od 16.30 do 22.00
Kde: od 16.30 před zdí na Kolišti u mostu vlakového nádraží (mapa), od 19.00 v klubu SCHROTT.
Program:
16.00 Stánek AI Brno, petice za tři případy týkající se rovného přístupu ke vzdělání
17.30 Zahájení vernisáže za účasti umělců z In Dust Trollu
19.00 Projekce filmu „Já, moje romská rodina a Woody Allen“
20.00 Koncert skupiny Elektra Jam Band
Akce se koná v rámci Týdne města.
Těšíme se na Vaši účast!
Přidejte se k akci na Facebooku!
Aktuální petice
Její sourozence tajně popravili, ona je už dvanáct let ve vězení. Pomůžete?
Íránka Maryam Akbari Monfaredová je již téměř dvanáct let nespravedlivě vězněna pouze kvůli svému kontaktu s příbuznými v zahraničí, již jsou členy exilové opoziční organizace Lidoví mudžahedínové. Dne 10. března 2021 byla převezena z věznice Evin v Teheránu do věznice v provincii Semnan, vzdálené přes 200 km od její rodiny, což je v rozporu jak s mezinárodním, tak íránským právem. Od června 2021 ji ve vězení nesmí rodina navštěvovat.
Aktuální počet podpisů: 2921 Náš cíl: 3000
Další zprávy
© Przemysław Stefaniak/Amnesty International