Indonésie: Změna přístupu společnosti Wilmar při výrobě palmového oleje
Článek
Byznys a lidská práva Pozitivní lidskoprávní novinky Indonésie publikován 13.7.2017
V návaznosti na naši intenzivní kampaň proti vážnému zneužívání práce na plantážích nadnárodního giganta Wilmar při výrobě palmového oleje, na nějž se zaměřila naše zpráva Velký skandál s palmovým olejem, společnost Wilmar prohlásila, že do června provede změny - dočasní pracovníci, které tvoří převážně ženy, se stanou trvalými a postřikovači už nebudou mít úkolovou mzdu, ale budou placeni od hodiny.
Místní partneři nám také sdělili, že platy sklizňových dělníků se mají zvýšit a ochranné vybavení postřikovačů zlepšit. Pracovníci údajně uvádějí, že jsou spokojenější. Pokud budou tyto změny opravdové a udržitelné, jedná se o zásadní krok kupředu, který by mohl mít v tomto odvětví větší význam. Budeme pokračovat v nátlaku na ukončení zneužívání práce na plantážích a na poskytnutí přístupu obětí k nápravě.
Tento pokrok je skvělou zprávou a ukazuje, že nátlak vaší úžasné kampaně se vyplácí. Děkujeme.
Aktuální petice
Indonéským rybářům hrozilo až pět let za mřížemi. Nakonec dostali podmíněné tresty. Tato petice již není aktivní
Ilham Mahmudi a Taufik, dva rybáři pocházející ze Severní Sumatry v Indonésii, kteří byli souzeni za snahu zachránit svou vesnici před zaplavením. Oba byli obviněni z účasti na skupinovém násilí a poškozování majetku během protestu proti záboru chráněného mangrovového lesa, který je klíčový pro ochranu jejich komunity před erozí a na jehož místě chce soukromá firma zřídit palmovou plantáž. V září 2024 je soud odsoudil ke dvěma měsícům vězení s podmíněným odkladem na čtyři měsíce.
Aktuální počet podpisů: 16 Náš cíl: 2000
Další zprávy
© Przemysław Stefaniak/Amnesty International