Amnesty slaví 52. narozeniny: U2 a Hard Rock Café přejí tričky
Článek
publikován 28.5.2013
Exkluzivní “Signature” série triček se prodává jen v několika barech Hard Rock Café na světě. Praha je mezi nimi!

Tričko z limitované série s designem a podpisy kapely U2 je vyrobené ze 100% africké bavlny firmou Edun, kterou Bono Vox se svou ženou založil na podporu obchodu v Africe. 15% z prodejní ceny každého trička je věnováno Amnesty International.

Potištěná jsou trika obrázkem elektrické kytary s andělskými křídly a nápisy “Spravedlnost”, “Humanita” a “Rovnost.” Krk kytary omotává ostnatý drát. Na zadní straně trička jsou podpisy členů U2 - zpěváka Bona, kytaristy The Edge, basisty Adam Claytona a bubeníka Larryho Mullena Jr.
Vedle pražského Horad Rock Café jsou trika k dostání v mezinárodním e-shopu za 26 USD.
28. května jsou v Hard Rock Café po celém světě organizovány akce na oslavu narozenin Amnesty International. Při této příležitosti bylo také vydáno DVD a CD s názvem “Get Up! Stand Up!”, které připomíná nejslavnější koncerty za lidská práva. Najdete zde vystoupení 30 umělců. Nechybí mezi nimi U2, Bruce Springsteen, Sting, Peter Gabriel nebo Radiohead. Amnesty International navíc vydá letos v říjnu speciální set pěti DVD se záznamy koncertů za lidská práva.
Historie projektu

O Hard Rock International
Hard Rock International (HRI) je se svými 177 provozovnami v 58 státech světa, zahrnujících 141 kaváren, 18 hotelů a 8 casin, jednou z nejznámějších firem. Hard Rock vlastní největší sbírku hudebních artefaktů na světě, které vystavuje ve svých provozovnách. Firma vlastní, provozuje a franšízuje své kavárny ve všech významných městech jako je Londýn, New York, San Francisco, Sydney nebo Dubaj. www.hardrock.com.
Aktuální petice
Řekněte českému Parlamentu: Ochrana práva na interrupci patří do ústavy
Každých 23 minut zemře ve světě žena nebo dívka kvůli zákazu nebo výraznému omezení interrupcí ve své zemi. Jedná se o matky, manželky a dcery, které kvůli nedostupnosti základní zdravotní péče zaplatily vlastním životem. V Česku se ochrana reprodukčního zdraví žen zastavila v 80. letech minulého století. Vývoj posledních let i dní však ukazuje, že ochranu tohoto práva je třeba posílit. Česká republika by měla právo na interrupce ukotvit v ústavě a zajistit tak nejvyšší možnou právní ochranu žen a jejich zdraví.
Aktuální počet podpisů: 3689 Náš cíl: 5500
Další zprávy
© Amnesty International