Happening Tibet nás pálí! přilákal stovky lidí
Článek
Svoboda slova a vězni svědomí publikován 11.3.2013
Shromáždění před čínskou ambasádou při příležitosti Mezinárodního dne Tibetu se vydařilo. Akci podpořily na místě asi čtyři stovky lidí a skoro 2 tisíce jich přispělo na lungtový památník.
Na čtyři sta lidí přišlo vyjádřit svůj nesouhlas s porušováním lidských práv v Tibetu. Tamní situace se totiž stále zhoršuje.
Pro Tibeťany je takové chování velkým rizikem – jsou však ochotni za své přesvědčení obětovat svobodu, zdraví a dokonce i životy. Vzdali jsme hold těmto odvážným lidem a zároveň poukázali na to, že jejich úsilí není zbytečné. Že i v České republice se najde mnoho těch, kteří o porušování základních práv v Tibetu vědí a otevřeně dávají najevo svůj nesouhlas.
Každý, kdo na happening dorazil, taky mohl prostřednictvím foto stánku poslat svůj osobní vzkaz čínským autoritám, anebo naopak lidem, kteří usilují o respektování lidských práv v Tibetu. Akce se stále můžete zúčastnit online.
Děkujeme všem, kteří akci podpořili buď svou přítomností nebo koupením lungty.
DAlší fotografie z happeningu najdete v příloze.
Aktuální petice
Letošní Nobelovu cenu za mír získal vězněný běloruský bojovník za lidská práva Ales Bjaljacki. Pomožme mu na svobodu!
Dne 14. července 2021 běloruská policie provedla razii v sídlech několika nevládních organizací a domech jejich čelních představitelů. Terčem policejních prohlídek byla i lidskoprávní organizace Vjasna, která monitoruje politické vězně v zemi a poskytuje jim například právní ochranu. Několik členů, mezi nimi Ales Bjaljacki, předseda a zakladatel Vjasny, právník organizace Uladzimir Labkovič, jeho partnerka Nina Labkovičová (ta byla později propuštěna) a místopředseda Vjasny, Valjantsin Stefanovič, bylo policií zatčeno a jsou ve vazbě.
Aktuální počet podpisů: 2724 Náš cíl: 3000
Další zprávy
© Przemysław Stefaniak/Amnesty International