Amnesty International k případu indického znásilnění: trest smrti není řešení

  Článek

Moje tělo moje práva publikován 4.1.2013

Případ znásilnění 23leté dívky v Indii upozornil na realitu, které musí čelit miliony Indek každý den. Přečtěte si rozhovor s ředitelem AI Indie.

Demonstrace prosti násilí na ženách, Dillí, prosinec 2012
Tragický případ mladé studentky brutálně znásilněné 16. prosince otřásl celým světem. Teď požadují miliony lidí trest smrti pro ty, kteří jsou z činu obžalováni.

Amnesty International upozorňuje, že ačkoli se jedná o hrůzný zločin, nemělo by se k trestu smrti přistoupit. Podle AI je trest smrti nanejvýše krutý trest, který porušuje právo na život. Jeho nařízení v tomto případě by přineslo jen pokračování bludného kruhu násilí proti ženám, které v Indii panuje.

Ananth Guruswamy
Ananth Guruswamy
Rozhovor s Ananthem Guruswamym, ředitelem indické pobočky Amnesty International, který poskytl exkluzivně pro CNN, můžete číst na http://edition.cnn.com/2013/01/03/opinion/india-rape-amnesty/index.html

Aktuální petice

  Česká republika

Řekněte českému Parlamentu: Ochrana práva na interrupci patří do ústavy

Každých 23 minut zemře ve světě žena nebo dívka kvůli zákazu nebo výraznému omezení interrupcí ve své zemi. Jedná se o matky, manželky a dcery, které kvůli nedostupnosti základní zdravotní péče zaplatily vlastním životem. V Česku se ochrana reprodukčního zdraví žen zastavila v 80. letech minulého století. Vývoj posledních let i dní však ukazuje, že ochranu tohoto práva je třeba posílit. Česká republika by měla právo na interrupce ukotvit v ústavě a zajistit tak nejvyšší možnou právní ochranu žen a jejich zdraví.

 

Aktuální počet podpisů: 3689 Náš cíl: 5500

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...