© Amnesty International
Zemřela Eva Naihaiplová
Článek
Příběhy Vzdělávání Česká republika publikován 26.7.2022
Po dlouhé těžké nemoci zemřela ve věku 36 let naše spolupracovnice, dobrovolnice, živá knížka a odvážná žena Eva Naihaiplová.
Evo, díky mockrát za všechny tvé aktivity, odhodlání, nasazení, skvělou práci a dobrovolnictví. Svým příběhem, odvahou a neuvěřitelnou vnitřní silou jsi vzdělala a inspirovala stovky mladých lidí. Budeš nám všem moc chybět. Upřímnou soustrast celé rodině.
Epizodu podcastu s Evou Naihaplovou natočenou v loňském roce si můžete poslechnout zde.
Aktuální petice
Řekněte českému Parlamentu: Ochrana práva na interrupci patří do ústavy
Každých 23 minut zemře ve světě žena nebo dívka kvůli zákazu nebo výraznému omezení interrupcí ve své zemi. Jedná se o matky, manželky a dcery, které kvůli nedostupnosti základní zdravotní péče zaplatily vlastním životem. V Česku se ochrana reprodukčního zdraví žen zastavila v 80. letech minulého století. Vývoj posledních let i dní však ukazuje, že ochranu tohoto práva je třeba posílit. Česká republika by měla právo na interrupce ukotvit v ústavě a zajistit tak nejvyšší možnou právní ochranu žen a jejich zdraví.
Aktuální počet podpisů: 2001 Náš cíl: 5500
Další zprávy