© Za snadné dárcovství

Česká Amnesty se připojuje k Měsíci dobročinné závěti s motem: „Pomáhám za života, budu i po něm.“

  Článek

publikován 13.9.2024

Už po jedenácté se letos uskuteční Měsíc dobročinné závěti. Pořádá ho Koalice za snadné dárcovství, jejímž jsme členem. Smyslem Měsíce je poděkovat všem dárcům a dárkyním, kteří mysleli na podporu dobré věci ve své poslední vůli, a celkové zvedání tématu darování ze závěti.

Kampaň k Měsíci dobročinné závěti startuje již dnes, tedy tradičně 13. 9. na Mezinárodní den závětí. Koalice Za snadné dárcovství, která zahrnuje 44 členských organizací, bude v médiích ukazovat možnosti, jak mohou lidé podpořit dobrou věc i po své smrti. Díky dárcům získaly organizace v minulých letech prostředky a hmotné dary v hodnotě přesahující 400 milionů korun.  

I když česká populace patří co do četnosti odkazů mezi méně aktivní, dary ze závěti u nás pomáhají k realizaci řady důležitých projektů organizací jako jsou Člověk v tísni, Lékaři bez hranic, Výbor dobré vůle Olgy Havlové a dalších. Za českou Amnesty na svého prvního dárce ze závěti teprve čekáme.  

„Pevně věřím, že jsou v Česku lidé, kterým bude dávat smysl zahrnout Amnesty do své poslední vůle. Jako hnutí máme velkou sílu a hájení lidských práv pro nás bude vždy na prvním místě, dnes i za dalších 50 let. Navíc můžeme čerpat skvělou podporu a know how od poboček ve Velké Británii, Kanadě či v USA, kde jsou dary ze závěti již běžné. Globálně nám přinášejí dary ze závětí 13 % celkových příjmů,“ říká Barbora Kardová, koordinátorka péče o významné dárce AI ČR.  

Všechny důležité informace, včetně průvodce darováním či konkrétních příběhů dárců, najdete nyní na www.zavetpomaha.cz

Aktuální petice

  Česká republika

Řekněte českému Parlamentu: Ochrana práva na interrupci patří do ústavy

Každých 23 minut zemře ve světě žena nebo dívka kvůli zákazu nebo výraznému omezení interrupcí ve své zemi. Jedná se o matky, manželky a dcery, které kvůli nedostupnosti základní zdravotní péče zaplatily vlastním životem. V Česku se ochrana reprodukčního zdraví žen zastavila v 80. letech minulého století. Vývoj posledních let i dní však ukazuje, že ochranu tohoto práva je třeba posílit. Česká republika by měla právo na interrupce ukotvit v ústavě a zajistit tak nejvyšší možnou právní ochranu žen a jejich zdraví.

 

Aktuální počet podpisů: 3202 Náš cíl: 5500

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...