Sýrie: veto rezoluce OSN je zradou vůči Syřanům

  Článek

Zbraně pod kontrolou publikován 7.2.2012

Rusko a Sýrie vetovaly již tak slabou rezoluci Rady bezpečnosti OSN, která nabízela řešení krize v Sýrii podle plánu Ligy arabských států. Nesouhlas obou zemí přišel jen den po té, co syrská armáda zahájila jeden z nejkrvavějších útoků na rezidenční oblasti v Homsu.

Útok proti povstalcům v Homsu
Útok proti povstalcům v Homsu
Útok proti povstalcům v Homsu.

„Použití práva veta považuji v této situaci za naprosto nezodpovědné,“ uvedl Salil Shetty, generální tajemník Amnesty International. „Je šokující, že Rusko a Čína zablokovaly už tak slabou rezoluci, a to zvláště teď, když celý svět sleduje krvavý zásah v Homsu,“ dodal.

Rada bezpečnosti OSN na nepokoje v Sýrii nereagovala od jejich začátku v březnu 2011 – výjimku představuje prezidentské prohlášení ze srpna.

Amnesty International bude i nadále vyvíjet tlak na členy Rady bezpečnosti OSN, aby postoupila situaci v Sýrii Mezinárodnímu trestnímu soudu, uvalila na zemi úplné zbraňové embargo a zmrazila účty prezidenta Asada a dalších oficiálních představitelů země.

Aktuální petice

  Česká republika

Amnesty vyzývá vládu a parlament: Zpřísněte zbraňovou legislativu v České republice!

Když střelné zbraně skončí v nezodpovědných rukou, může to znamenat katastrofu. České zákony, které regulují získávání zbraní, jsou přesto jedny z nejmírnějších v Evropě. V ČR se za posledních patnáct let odehrály již čtyři masové střelby, a je proto nejvyšší čas, aby se zákonodárci a zákonodárkyně zabývali tím, kdo má přístup ke zbraním a za jakých podmínek. Zatím je tato debata vedena převážně směrem k deregulaci nabývání a držení zbraní. Podepište petici a pojďte to změnit!

 

Aktuální počet podpisů: 246 Náš cíl: 5000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...