Graffiti Jam na podporu lidských práv v Číně
Článek
Svoboda slova a vězni svědomí publikován 15.5.2008
Amnesty International ČR ve spolupráci s MOLOTOW spray paints a GRAFFNECK graffiti shop pořádají Graffiti Jam na podporu lidských práv v Číně. Akce proběhne u legální graffiti zóny Těšnov v sobotu 17. května 2008 od 12:00 do večerních hodin.
Je graffiti populární v Číně? V Čechách rozhodně ano! Přijďte se podívat na street artové umění motivované myšlenkou lidských práv. Na akci můžete vidět několik předních českých graffiti umělců a djs, podepsat petici za svobodu slova v Číně a dozvědět se více informací o situaci v nejlidnatější zemi světa.„K uspořádání akce nás motivoval případ mladých Tibeťanů, kteří byli vloni na podzim policií zadrženi proto, že ve svých graffiti sloganech vyzývali k návratu dalajlamy. Při zásahu byli surově zbiti a někteří jsou podle dostupných informací stále zadržováni,“ říká Vojtěch Pařízek, koordinátor aktivismu Amnesty International. Příběh Tibeťanů o svobodě slova inspiroval vznik Graffiti Jamu, který přichází několik týdnu před olympijskými hrami. Právě v roce konání olympiády v Pekingu je podle organizátorů akce příležitost uvést věci v Číně do pohybu.
Fandíte svobodě a lidským právům v Číně?
Navštivte virtuální stadion a přidejte se k petici za svobodu slova.Aktuální petice
Letošní Nobelovu cenu za mír získal vězněný běloruský bojovník za lidská práva Ales Bjaljacki. Pomožme mu na svobodu!
Dne 14. července 2021 běloruská policie provedla razii v sídlech několika nevládních organizací a domech jejich čelních představitelů. Terčem policejních prohlídek byla i lidskoprávní organizace Vjasna, která monitoruje politické vězně v zemi a poskytuje jim například právní ochranu. Několik členů, mezi nimi Ales Bjaljacki, předseda a zakladatel Vjasny, právník organizace Uladzimir Labkovič, jeho partnerka Nina Labkovičová (ta byla později propuštěna) a místopředseda Vjasny, Valjantsin Stefanovič, bylo policií zatčeno a jsou ve vazbě.
Aktuální počet podpisů: 2737 Náš cíl: 3000
Další zprávy
© Jehad Alshrafi/Anadolu via Getty Images
© Przemysław Stefaniak/Amnesty International