Min Tchin Ko Ko Ďi, prominentní myanmarský dokumentarista a režisér, je zadržován od 12. dubna 2019. Režisér čelí obvinění z „urážky a hanobení armády“.
Toho se měl dopustit, když v několika příspěvcích na sociálních sítích kritizoval myanmarskou Ústavu vypracovanou armádou v roce 2008. Přesto, že má Min Tchin Ko Ko Ďi vážné zdravotní problémy a potřebuje pravidelnou lékařskou péči, jeho žádost o propuštění na kauci byla zamítnuta. Pokud bude odsouzen, hrozí mu až čtyři roky vězení. Min Tchin Ko Ko Ďi je vězněm svědomí a měl by být okamžitě a bezpodmínečně propuštěn.
Min Tchin Ko Ko Ďi je zakladatel prvního lidskoprávního festivalu v Myanmaru (Human Rights, Human Dignity International Film Festival in Myanmar). Zadržen byl 12. dubna 2019 poté, co byl vojenským činitelem obviněn z toho, že prostřednictvím facebookových příspěvků hanobil armádu a kritizoval úlohu myanmarské armády v politice. Nejdříve byl v důsledku stížnosti vojenského činitele obviněn z „online hanobení“ podle paragrafu 66(d) Zákona o telekomunikacích z roku 2013. O několik dní později podal stejný činitel druhou stížnost na základě paragrafu 505(a) Myanmarského trestního zákoníku. Toto ustanovení zakazuje šířit prohlášení nebo zprávy s úmyslem přimět důstojníky nebo vojáky v Myanmaru ke vzpourám nebo nedodržování jejich povinností a za jeho porušení hrozí až dva roky vězení. Porušení paragrafu 505(a) je posuzováno jako „přečin“ a rozhodnutí o propuštění na kauci je na soudci. Do dnešního dne byly všechny žádosti Min Tchin Ko Ko Ďiho o propuštění na kauci z humanitárních důvodů zamítnuty.