untitled-3.jpg

Ruský soud poslal Alexandru Skočilenko na sedm let do vězení

Ruská umělkyně Alexandra Skočilenko nahradila cenovky v supermarketu protiválečnými vzkazy. Tím se podle soudu provinila šířením nepravdivých zpráv o ruské armádě. Hrozilo jí odnětí svobody v délce až patnácti let. Nakonec byla odsouzena k sedmiletému trestu.

Skočilenko trpí vrozenou srdeční vadou a dalšími zdravotními problémy. Musí také dodržovat speciální dietu, což je ve vězení velmi obtížné. Rodina se obává, aby se její zdravotní stav dále nezhoršoval, a to i s ohledem na nedostatečnou zdravotní péči v ruských věznicích. Amnesty nadále požaduje její okamžité propuštění. 

Urgentní
akce

Skvělá zpráva: Alexandra Skočilenko je na svobodě!

Podepsat petici




I accept privacy policy

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů

Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.





Adresáti

Melnik Viktor Dmitrievich

Požadujeme

Okamžité propuštění Alexandry Skočilenko a stažení obvinění proti ní vedených.
Do doby jejího propuštění zajištění takových podmínek a zdravotní péče, aby odpovídaly mezinárodním standardům a aby měla přístup k odpovídající zdravotní péči a vhodné stravě.

Mohlo by Vás zajímat