Prohledávat obsah

nalezeno 92 výsledků:

  Článek publikován 22.10.2024

Saúdské Arábii: Jen za letošek 198 popravených. Nejvíce od roku 1990

Navzdory opakovaným příslibům saúdských úřadů, že omezení vykonávání trestu smrti, popravily letos již více než 198 lidí. Amnesty upozorňuje, že se jedná o nejvíce popravených v zemi od roku 1990.

  Článek publikován 10.10.2024

Manahel al-Otaibi ve vězení pobodali do obličeje

Rodina saúdskoarabské instruktorky fitness, která byla v tajném procesu odsouzena k jedenáctiletému trestu vězení za aktivity na podporu práv žen, uvedla, že Manahel byla ve vězení pobodána ostrou propiskou do obličeje.

  Případ publikován 10.10.2024

Dvacet let za mřížemi pro učitele, který kritizoval vládu. Podepište petici za jeho propuštění

Asád bin Násir al-Ghamdí je učitel ze Saúdské Arábie. Za příspěvky na sociálních sítích kritických k vládě byl v květnu 2024 odsouzen k dvacetiletému trestu vězení. Nikdo by neměl být ve vězení za pouhé vyjádření názoru. Saúdské úřady musí okamžitě a bezpodmínečně propustit Asáda bin Násira al-Ghamdího a zrušit jeho odsouzení a trest.

  Případ publikován 11.9.2024

11 let vězení za fotku bez tradičního oděvu

  Článek publikován 9.9.2024

Utrpení ve vězení: Manahel bijí spoluvězni i dozorci. Amnesty požaduje její okamžité propuštění

Po měsíci držení v naprosté izolaci mohla Manahel konečně kontaktovat rodinu.

  Článek publikován 2.7.2024

Saúdská Arábie: Turnaj v počítačových hrách má zakrýt popravy a nelidské tresty

V saúdském království dnes začíná Esports World Cup – světový turnaj v elektronických hrách a sportech. Zatímco hráči budou soupeřit o vysoké finanční odměny, v saúdských věznicích budou nespravedlivě trpět ti, kdo se odvážili tamní režim kritizovat.

  Článek publikován 30.6.2024

Za fotku bez oděvu zakrývajícího celé tělo poslal soud aktivistku na 11 let do vězení

Manahel al-Otaibi je aktivistka ze Saúdské Arábie. Na sociálních sítích zveřejňovala příspěvky na podporu práv žen, vyfotila se v obchodním centru bez tradičního oděvu zakrývajícího celé tělo. Kvůli svým aktivitám byla několik měsíců držena na neznámém místě. V lednu 2024 ji soud v procesu za zavřenými dveřmi na základě obvinění z terorismu odsoudil k jedenáctiletému trestu vězení.

  Článek publikován 30.6.2024

Kvůli příspěvkům na sociálních sítích hájících práva žen ji soud poslal na 27 let do vězení

Salma Aš-Šiháb byla v srpnu 2022 odsouzena k 34 letům vězení podle protiteroristického zákona a zákona proti kyberzločinu, protože na sociálních sítích sdílela příspěvky podporující práva žen. Nejvyšší soud v lednu 2023 nařídil tento rozsudek přezkoumat. Specializovaný trestní soud sice zrušil trest udělený podle zákona proti kyberzločinu, ale znovu Salmě udělil dlouhý trest ve vězení, tentokrát na 27 let.

  Článek publikován 30.6.2024

Na sociálních sítích měl deset sledujících. Přesto ho za příspěvky na nich odsoudili k trestu smrti

V Saúdské Arábii byl k trestu smrti odsouzen bývalý učitel Mohammad bin Násir al-Ghamdí. Trest si vysloužil za to, že na sociálních sítích kritizoval saúdského krále a požadoval propuštění nespravedlivě uvězněných duchovních představitelů. Ghamdí však pouze uplatňoval své základní právo na svobodu slova. Podepište petici za jeho propuštění.

  Článek publikován 1.5.2024

Saúdská Arábie: Dohoda státních těžařů s FIFA se snaží odvést pozornost od poprav a porušování lidských práv

Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA) uzavřela čtyřletou dohodu o globálním partnerství se saúdskou státní ropnou těžařskou společností Saudi Aramco. Stane se tak sponzorem mistrovství světa mužů v roce 2026 a mistrovství světa žen v roce 2027.

12345610

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...