Prohledávat obsah

nalezeno 4353 výsledků:

  Článek publikován 9.12.2013

Studenti EKO gymnázia vytvořili výstavu na téma Obchod se zbraněmi

Studenti a studentky brněnského EKO gymnázia se rozhodli upozornit na problém obchodování se zbraněmi. Pro své spolužáky a učitele připravili ve spolupráci s Amnesty International výstavu fotografií, která ukazuje důsledky nekontrolovaného prodeje zbraní.

  Článek publikován 8.12.2013

Středoafrická republika: 400 mrtvých za tři dny, v zemi už operují mezinárodní síly

Náboženské a sexuální násilí, mučení a hromadné popravy bez soudů – tak vypadala v posledních týdnech situace ve Středoafrické republice. Amnesty International i další organizace proto naléhavě volají po okamžité a účinné intervenci.

  Článek publikován 6.12.2013

Hnutí za lidská práva dluží Mandelovi velký vděk

Amnesty International vzdává hold jednomu z největších vůdců a vizionářů světa v oblasti ochrany lidských práv.

  Článek publikován 5.12.2013

KLDR: Nové satelitní snímky ukazují skutečný rozsah vězeňských táborů

Nová zpráva Amnesty International (AI) odkrývá ohromný rozsah vězeňských táborů v Severní Koreji. Nejnovější snímky ze satelitů dokazují, že dva největší tábory s politickými vězni se dál rozrůstají.

  Článek publikován 3.12.2013

Ukrajina: Svoboda shromažďování v ohrožení

Násilné sobotní rozehnání demonstrantů v Kyjevě ukazuje ostudnou neúctu k právu obyvatel na pokojný protest.

  Případ publikován 3.12.2013

Svoboda shromažďování na Ukrajině v ohrožení!

Výzkumníci Amnesty International v Kyjevě monitorují pokračující násilí mezi protivládními demonstranty a ozbrojenými složkami v centru Kyjeva. Konflikty si zatím vyžádaly 50 mrtvých a stovky zraněných. Protesty na Ukrajině začaly v listopadu 2013, kdy ukrajinská vláda odmítla podepsat dohodu o přidružení k Evropské unii. Tyto protesty přerostly v masivní demonstrace proti současné vládě, které jsou brutálně potlačovány ze strany policie a bezpečnostních složek. Amnesty International vyzývá k nezávislému prošetření porušování lidských práv v souvislosti s Euromajdanem a k zajištění spravedlnosti v případech zneužití síly ze strany policie. Amnesty upozorňuje, že policie musí ve vyhroceném konfliktu rozlišovat mezi pokojnými demonstranty a násilníky.

  Článek publikován 2.12.2013

Maraton psaní dopisů: 2 miliony psaníček, tweetů a textovek za změnu životů

Startuje jedna z největších globálních Amnesty akcí. V Česku se lidé na desítkách míst zapojí do akce na podporu 13 případů vězněných a utlačovaných.

  Případ publikován 2.12.2013

Barmský lékař uvězněn na 17 let za údajné podněcování k násilí

Barmský lékař Tun Aung byl zatčen v červnu 2012. Nejprve byl několik měsíců držen v izolaci a následně odsouzen k 17 letům vězení za údajné podněcování násilí ve společnosti v souvislosti s etnickými nepokoji mezi většinovými buddhisty a muslimskou menšinou. Ty vypukly na západě Barmy po znásilnění a zavraždění mladé ženy buddhistického vyznání. Amnesty International se domnívá, že Tung Aung byl uvězněn jen proto, že je předsedou Rady pro islámské náboženské záležitosti ve městě Maungaw.

1330331332333334335336337338339340341342436

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...