Prohledávat obsah
nalezeno 4353 výsledků:
Článek publikován 24.7.2007
Bulharské sestřičky a lékař získali svobodu
Amnesty International (AI) vítá propuštění pěti bulharských zdravotních sester a lékaře, jenž minulý měsíc přijal bulharské občanství. Případ zdravotníků, kteří byli v Libyi původně odsouzeni k trestu smrti, přinesl nesmírné utrpení všem zúčastněným – zdravotním sestrám a lékaři i rodinám dětí, které byly v nemocnic v Benghází nakaženy virem HIV.
Článek publikován 24.7.2007
Je třeba vysvětlit zabití demonstrantů v Kosovu
Amnesty International (AI) vyzývá OSN, aby zajistila spravedlnost v případu zabití dvou kosovských Albánců a ublížení na zdraví mnoha dalších osob, ke kterým došlo při demonstraci v únoru 2007 v hlavním městě Kosova Prištině.
Článek publikován 19.7.2007
Libye zrušila tresty smrti nad zdravotníky
Amnesty International (AI) s ulehčením vítá oznámení libyjských úřadů, že rozsudky smrti vynesené nad pěti bulharskými zdravotními sestrami a palestinským lékařem byly zrušeny. Rozhodnutí však přichází příliš pozdě a není dostatečné – jediným přijatelným řešením bolestivého případu je okamžité propuštění zdravotníků na svobodu.
Článek publikován 17.7.2007
18letému chlapci v Íránu hrozí okamžitá poprava
Amnesty International (AI) dnes obdržela informaci, že 18letý chlapec jménem Sina Paymard může být v následujících hodinách popraven. Chlapec byl k trestu smrti odsouzen za zločin, který spáchal jako šestnáctiletý.Spot proti popravám v Íránu zde.
Článek publikován 16.7.2007
Dodávky zbraňových součástek z EU mohou porušit embargo na Myanmar
Plánovaná dodávka vojenských vrtulníků z Indie do Myanmaru/Barmy může být porušením embarga EU na dodávky zbraní. Vrtulníky totiž obsahují součástky a technologie poskytnuté šesti zeměmi EU. Myanmar přitom patří k zemím, kde jsou dlouhodobě porušována lidská práva. Ve dnes zveřejněné zprávě na to upozorňuje Amnesty International (AI) a další evropské a mezinárodní organizace.
Článek publikován 12.7.2007
Izrael/Libanon: Nedostatek vůle brání vyšetření válečných zločinů
Rok po začátku 34denního konfliktu mezi silami hnutí Hizballáh a izraelskou armádou Amnesty International (AI) poukázala na absenci úsilí o potrestání viníků válečných zločinů a rozsáhlých násilností z loňského léta.
Článek publikován 10.7.2007
Irák: Vraždy ze cti musí být považovány za vážný zločin
Sedmnáctiletá Dua Khalil Aswad byla v dubnu 2007 veřejně ukamenována ve městě Bahzan blízko severoiráckého Mosulu. Dua Khalil Aswad patřila k nemuslimské komunitě jezídů, měla ale vztah s muslimským chlapcem. Před svou smrtí strávila jednu noc mimo domov. Dívka byla zabita skupinou mužů, mezi nimiž byli i její příbuzní, kteří tak vykonali "vraždu ze cti".
Článek publikován 5.7.2007
Turecko: Policisté zodpovědní za mučení a zabití často unikají spravedlnosti
Početné případy mučení, špatného zacházení a zabití, kterých se dopouštějí příslušníci tureckých bezpečnostních sil, zůstávají často nepotrestány. Vyšetřování a stíhání vážných případů, za kterými stojí policisté a strážníci, je nedostatečné a maří je také nekonzistentní přístup žalobců a soudců.
Článek publikován 5.7.2007
Nelegální transfery zbraní podporují násilí v Konžské demokratické republice
Velké množství zbraní a munice z Balkánu a východní Evropy neustále proudí do nestabilní oblasti Velkých jezer v Africe. Exportéry nezastaví ani fakt, že zbraně budou téměř jistě použity vůči civilistům, uvádí dnes zveřejněná studie Amnesty International (AI). Organizace také upozorňuje na zbraně z České republiky, které v posledních letech skončily v Konžské demokratické republice (KDR).
Článek publikován 3.7.2007
Jedno z nejnebezpečnějších míst pro odboráře? Kolumbie
Tisíce případů výhrůžek a vražd, jen zdánlivé odzbrojení polovojenských skupin, chronicky neefektivní vyšetřování útoků. To vše činí z Kolumbie pro členy odborů jedno z nejnebezpečnějších míst na světě. V roce 2006 bylo zabito 72 odborářů.