Urgentní
akce
© Private

Bití, elektrické šoky, pálení cigaretami – takhle se mučí v Maroku

Ali Aarrass je Maročan. V roce 2012 ho zatkli za údajné aktivity spojené s terorismem. Policie ho 12 dní držela a mučila na neznámém místě. V současné době si Ali odpykává dvanáctiletý trest v nechvalně známé věznici Salé II a nadále si stěžuje na špatné zacházení. Marocké orgány známky mučení ignorují a dosud neproběhlo v Aliho případu žádné vyšetřování.

Ali Aarrass se narodil v roce 1962 v Melille, španělské enklávě v severní Africe. Když mu bylo 15 let, přestěhoval se do Belgie. V roce 2005 se se svou ženou vrátil do Melilly, aby se mohl postarat o svého otce.

O rok později začaly španělské úřady Aliho podezírat z terorismu, ale nedokázaly proti němu najít žádné důkazy. Poté, co marocká strana zažádala o jeho vydání na základě nových obvinění z terorismu, byl Ali Aarrass v roce 2008 zatčen a téměř tři roky vězněn na samotce.

V roce 2011 byl Ali usvědčen z nelegálního držení zbraní a z účasti ve skupině, která měla údajně v plánu páchat terorismus. V prosinci následujícího roku byl pak Ali na základě obvinění z terorismu vydán do Maroka. Podle svého svědectví byl 12 dní zadržován na utajovaném místě, kde ho příslušníci marockých bezpečnostních složek bili do chodidel, dávali mu elektrické šoky do varlat a pálili cigaretami. Teprve pak byl oficiálně zatčen a převezen do věznice Salé II. Ostatní vězni byli šokováni známkami mučení na jeho těle a tím, jak byl Ali traumatizován. Marocké orgány ale známky mučení ignorovaly.

V současné době si Ali odpykává dvanáctiletý trest. Jeho odsouzení bylo založeno pouze na prohlášeních vynucených během mučení. Ali zůstává ve věznici Salé II a i nadále popisuje, jak ho zaměstnanci věznice nutí se v cele svlékat do naha nebo jak mu v noci znemožňují spát.

Marocké úřady nebyly dosud ochotné Aliho mučení prošetřit.

Připojit se k petici:




I accept privacy policy
 

Aktuální počet podpisů: 4384 Náš cíl: 7000

Připojit se k petici:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad o ochraně a zpracování osobních údajů Adresátům petice zasíláme pouze křestní jméno a první písmeno příjmení signatářů, bez jakýchkoliv kontaktních údajů.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

  • Premiér Alžírska Abdelmalek Sellal
  • Premiér Maroka Abdelilah Benkirane
  • Ministr spravedlnosti Tuniska Hafedh Ben Salah

Požadujeme

  • Zrušení zákonů, které chrání pachatele znásilnění;
  • Přijetí důsledných opatření pro pomoc obětem znásilnění.

Celé znění on-line petice, kterou posíláme adresátům.

Adresáti

Ali Aarrass

Požadujeme

Zrealizovat rozhodnutí Pracovní skupiny OSN pro otázky svévolného zadržování, která volá po okamžitém propuštění Aliho Aarrasse
Otevřít nezávislé a nezaujaté vyšetřování mučení Aliho Aarrasse a zajistit, že jeho případ bude posouzen ve spravedlivém řízení, které nebude brát zřetel na prohlášení získaná během mučení

Petice za prošetření mučení Maročana Aliho Aarrasse

Ali Aarrass
Salé
Morrocco